automatyczne podajniki karmy petfan, dozowniki karmy

Jak zadbać o prawidłową dietę swojego kota?

O tym jak powinno wyglądać właściwie odżywianie czteronożnych milusińskich krąży wiele teorii, a część z nich to zwyczajnie mity. Niestety brak optymalnego karmienia kotów negatywnie wpływa na ich dalszy rozwój, niezależnie od wieku. Dobrze zbilansowana dieta to taka, która dostarcza wszystkie niezbędne składniki odżywcze we właściwych proporcjach.

Podstawy poprawnego odżywiania kotów

Zacznijmy od tego, że wybierając pokarm dla swojego kota powinniśmy mieć na uwadze kilka podstawowych wytycznych, tzn. wiek, rasę, aktywność fizyczną oraz to czy zwierze przeszło zabieg sterylizacji. Zupełnie inne odżywanie powinniśmy zapewnić także kotkom w ciąży lub karmiącym młode kocięta. Samodzielne przygotowanie pokarmu dla kotów bywa procesem bardzo trudnym i wymagającym zaawansowanej wiedzy z zakresu łączenia składników, dlatego wielu właścicieli decyduje się na zakup gotowych produktów. Nie jest prawdą, iż wysokojakościowe karmy muszą być bardzo drogie. Niemniej należy właściwie przemyśleć, którą opcję karmienia wybierzemy: wyłącznie karmą suchą, karmą morką czy też dietę mieszaną oraz dokładnie czytać skład podany na etykietach. Choć większość naszych mruczków zajmuje wygodne miejsce na kanapie trzeba pamiętać, iż koty to drapieżniki. W prawidłowym żywieniu należy im dostarczyć pokarm o wysokiej zawartości mięsa, a jak najmniejszej ilości zbóż, węglowodanów pochodzących z produktów roślinnych oraz całkowicie pozbawiony barwników.

WITAMINYYY (1)-min

Do prawidłowego funkcjonowania koty potrzebują przede wszystkim wysokojakościowego białka, tłuszczy nasyconych i nienasyconych, omega-3 i omega-6 oraz witamin: A, H, E, F, C, K i z grupy B i D. Zwłaszcza przy podawaniu karmy suchej bardzo ważną kwestią jest również dbałość o to, by nasz kot pił dużo wody. O zaletach i wadach stosowania każdej z trzech wymienionych metod karmienia będziemy pisać przy okazji kolejnych artykułów, tymczasem chcielibyśmy poruszyć jeszcze jeden bardzo istotny aspekt przy prawidłowym żywieniu kotów. Mowa o coraz częściej popełnianym błędzie – przekarmiania.

Kochasz swojego pupila? – Nie przekarmiaj!

Ileż to razy daliśmy się skusić błagalnemu spojrzeniu i mruczeniu o przekąskę w ciągu dnia? Chyba każdy zakochany w swoim kocie właściciel doskonale zna te sytuację z autopsji. Jednak takie niewinne podrzucanie dodatkowego (wysokokalorycznego) jedzenia lub co gorsza niewłaściwe dawkowanie pokarmu, może doprowadzić do pojawienia się kociej otyłości, a w jej konsekwencji do ciężkich chorób. Przeciętne zapotrzebowanie energetyczne dla dorosłego kota wynosi 60kcal na każdy kilogram masy ciała, zatem 5-kilogramowy kot nie powinien otrzymać więcej aniżeli 300kcal dziennie, a już jeden plasterek szynki to ok 100kcal. Do przekarmienia kota może dojść również za sprawą ogólnego dostępu do pełnej miski o każdej porze dnia i nocy. Jak rozwiązać ten problem zwłaszcza jeśli zwierze zostaje samo w domu na dłużej? Pod nieobecność właściciela w pieczy nad prawidłowym odżywaniem kota pomoże zautomatyzowany podajnik karmy.

Podajniki karmy dla kotów

Niezależnie od tego czy zmuszeni jesteśmy wyjechać i zadbać o karmienie kota przez czas naszej nieobecności, czy też chcielibyśmy na stałe wprowadzić system zautomatyzowanej obsługi posiłków z odsieczą przybywają podajniki. Koniec z szukaniem opieki do naszego pupila oraz obawami przed narażaniem kota na otyłość w wyniku przekarmienia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego rozwiązania, jakim niewątpliwie są podajniki karmy Petfan bez problemu zadbany o odpowiednie dozowanie pokarmy zwierzęciu w ciągu dnia. Wystarczy ustalić wielkość porcji i czas karmienia, a inteligentny system podajników zadba o przywołanie pupila na posiłek i dostarczenie odpowiedniej ilości karmy aż do nawet 90 dni. Karma w podajniku zachowuje swoją świeżość, a kot nauczony regularność spożywania posiłku będzie nie tylko zdrowszy, ale i skory do większej aktywności fizycznej. Marka Petfan proponuje pełen przekrój podajników karmy w sklepie internetowym , dzięki czemu każdy właściciel kota znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom i możliwościom finansowym.

Koci behawiorysta Jackson Galaxy w swojej książce pt. „Kocie Mojo” porusza niemal każde ważne elementy ułatwiające wychowanie i szczęśliwe życie z kocim przyjacielem. W jednym z rozdziałów udziela wskazówki dotyczącej zakupu automatycznego dozownika do karmy i to wcale nie w miejscu poświęconym tematyce żywienia, a snu i miauczenia o jedzenie. Jak mówi autor, trzeba sobie życie ułatwiać, prawda?

Sleepy smiling cat laying on the floor. Domestic animal, British shorthair cat.

ODWIEDŹ NAS

PetFan.pl
ul. Prof. M. Życzkowskiego 14
31-864 Kraków

GODZINY OTWARCIA

Pon – Pt: 08:00 – 16:00
Sobota - nieczynne
Niedziela - nieczynne